Hannibal

STAŽENÍ

Obsah:

Seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III – Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen – Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát.

Verdikt:

Jako milovník postavy Doktora Hannibala Lectera, který viděl všechny filmy několikrát a knihy má na čestném místě žánru thrilleru ve své knhovně jsem byl lehce skeptický. Navíc jsem si nebyl jist, co očekávat od herců. Byl jsem ale příjemně překvapen jak jejich volbou, tak tím, jak se postav zhostily – samozřejmě hlavně Mads Mikkelsen. Je sice trochu lesklejší než Hopkins, ale má přesně ten decentní šmrnc, kterým může pomalu a pečlivě ořezávat skalpelem tužku jen proto, aby po vás vzápětí oboje velmi přesně a rychle hodil. Prostě dokonalý predátor.

Je ale fakt, že po nějaké době začnou vedlejší linie ne vyloženě obtěžovat, ale pozornost diváka se soustředí hlavně na Hannibalovo představení a jeho schopnost manipulace s ostatními a vybruslení z ošemetných situací. Willovy rekonstrukce vražd jsou perfektně smontované dohromady, ale někdy je jich trochu moc najednou a dost efektů mi přijde zcela samoúčelných a bez hlubšího obsahu.

Nějakou dobu navíc trvá, než vykrystalizuje to, o co se vlastně Hannibal snaží a zmatenost v rovinách času a vyprávění tomu také moc nepřidá. Příjemným počinem navíc je Gillian Anderson jako Hannibalův terapeut – ano, tento psychiatr má i vlastního cvokaře. Celkově jde tedy o velmi dobrý koncept, výborně obsazený, jen místy příliš překombinovaný.

Plný názevHannibal
Status: skončeno
Žánr:Thriller, horor, drama, krimi
Protagonisté: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson
Scénář:Bryan Fuller, Thomas Harris, Steve Lightfoot, Scott Nimerfro, Jeff Vlaming, Chris Brancato
Režie:Michael Rymer, Guillermo Navarro, Vincenzo Natali, David Slade, Tim Hunter, Peter Medak
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2013
Epizody, série, celovečerní:3 série
Země původu:USA