Hranice nemožného / Fringe

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Obsah:

Seriál Fringe je už čtvrtým společným projektem J.J. Abramse a producenta, scenáristy Alexa Kurtzmana (Alias, Mission: Impossible III, Star Trek). Všechno začalopádem letadla, na jehož palubě se stala podivná nehoda a všichni lidé zemřeli. Na připadu pracuje agentka FBI Olivie Dunham, která povolá z léčebny Waltera Bishopa, vědce pohybujícího se v oblasti „hraničních věd“…letadlo je ale jen začátkem obrovské skládačky, ze které má Walter ale mnoho dílků sám na svědomí.

Verdikt po celém seriálu:

Tak tohle bylo opravdu, opravdu dobré. Seriálů založených na konspiraci s paranormálními jevy tady bylo už hodně, ale Fringe patří k těm opravdu propracovaným.

Za prvé už jen tím, že vyšetřující tým obsahuje vědce, který má mnoho událostí pravděpodobně na svědomí. Za druhé výborným obsazením, které opravdu sedne. Za třetí příjemným vizuálem (znělka, názvy lokalit umístěné do prostoru). Za čtvrté tím, že zmínka o větším Příběhu v pozadí je opravdu lehce obsažena v každém dílu.

Po výtečných čtyřech sériích jen lehce zamrzí (mě spíš naštvala) série poslední, na které bylo jasně vidět, že jde jen o to osudy nějak uzavřít, v tomhle případě za pomoci mnoha klišé a berliček. Navíc byly vynechány konce mnoha postav a mnoha původních linií se tvůrci zbavili jednoduše tím, že posunuli děj do budoucnosti.

I přes dobré nápady a zvraty, které v byly v poslední sérii přítomny, byl konec samotný jistou degradací toho, jaké měl seriál možnosti a jak skončit mohl.

 

 

Plný názevHranice nemožného / Fringe
Status: Skončeno
Žánr:Drama, scifi, akční, horor
Protagonisté: Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Michael Cerveris, Mark Valley, Lily Pilblad, Peter Hermann, Leonard Nimoy
Scénář:J.J. Abrams, Alex Kurtzman, Roberto Orci, J.H. Wyman, Akiva Goldsman, David H. Goodman
Režie:Alex Graves, Paul A. Edwards, Fred Toye, Christopher Misiano, Bill Eagles, Brad Anderson
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2008
Epizody, série, celovečerní:5 sérií
Země původu:USA