Jmenuji se Earl / My name is Earl

STAŽENÍ

Jmenuji se Earl _My name is Earl

 

 

Obsah:

Když vyhrajete sto tisíc dolarů a ztratíte tiket, znamená to jediné – máte špatnou karmu. Dá se to napravit? Ano, nic není ztraceno, je jen potřeba odčinit svoje hříchy, které jste spáchali do dnešního dne. Touto myšlenkou se řídí právě Jason lee jako Earl Hickey. Tomu uletěl tiket na sumu, která by ho z bídy určitě vytáhla. Podaří se mu udobřit s vlastním osudem do uzávěrky soutěže?

Hodnocení:

Nápad seriálu má potenciál, ačkoli na karmu nijak výrazně nevěřím, takže její neustálé omílání mi trochu leze na nervy. Nicméně je to trochu svěží vítr. Za druhé prostředí balíků někde na americkém západě v kombinaci s pitvořením na jedné straně a blbci na druhé už tu bylo hodněkrát a nenabizí v podstaě nic nového. Čím si ale Earl trochu získal i mě, je krkolomnost řešení jednotlivých dobrých skutků, kterými se Earl snaží napravit svou reputaci, karmu, pověst, nazvěme to vlastně jak chceme.

Celý seriál totiž připomíná jakousi lidskou obdobu Pata a Mata. Earl sice má jasno co potřebuje udělat. Ovšem od doby, kdy svoje kousky prováděl, už uběhly měsíce či roky a věci samozřejmě ne vždycky zůstaly v tom stavu, jaký si pamatuje. To je první komplikace. Za druhé jeho osobní přístup vzbuzuje v ostatních tu nedůvěru, tu přímo totální vztek a Earl tak ne vždycky najde pro své velkolepé plány pochopení.

Připomíná trochu Frantu Kocourka, jak ho popisoval Miroslav Donutil: „Vstoupil vám do života, naprosto vám ho převrátil a zase odešel.“ Něco podobného dělá i Earl, který je ale veden pouze snahou napravovat své hříchy. A právě tohle přetáčení životů docela jede. Navíc jak Earl, tak i jeho okolí často zjišťují, že to, chtěli původně provést, není zrovna to, co je aktuálně potřeba.

 

Plný názevJmenuji se Earl / My name is Earl
Status: skončeno
Žánr:Komedie
Protagonisté: Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey
Scénář:Brad Copeland
Režie:Tamra Davis, Chris Koch, Lev L. Spiro, Ken Whittingham, Michael Fresco, Victor Nelli Jr.
Stopáž: 22 minut
Rok výroby:2005
Epizody, série, celovečerní:4 série
Země původu:USA