Mentalista / The Mentalist

STAŽENÍ

Obsah:

Patrick Jane byl v mládí atrakcí jako „zázračný kluk“ v cirkuse, pak si vybudovat lukrativní kariéru jako jasnovidec. Je v tom háček? Ano. Patrick Jane totiž jasnovidec není a nikdy nebyl. Ale dokonale ovládá hypnózu, sugesci, je extrémně dobrý ve čtení lidí a běžně funguje jako chodící detektor lži.

Pak udělal chybu, protože si v televizi utahoval ze sériového vraha Red Johna. Doma pak nalezl svou manželku a dceru zavraždené a na zdi smutného smajlíka nakresleného jejich krví – Red Johnův podpis.

Po nervovém zhroucení se stává nezávislým konzultantem CBI – Kalifornského úřadu vyšetřování. Spolu s řešením případů ale stále pronásleduje Red Johna, vraha, která má na svědomí jeho rodinu.

Hodnocení

Přiznám se bez mučení, že tohle je moje srdcovka a zůstalo to mojí srdcovkou i přesto, že seriál mohl být klidně o dvě tři série kratší a vůbec nic by se nestalo. Patrick Jane je ale nadmíru zajímavá postava, jak svým charakterem, tak způsobem vystupování a drobnostmi, které ho provázejí. Přestože by si mohl pořídit dávno nové auto, stále jezdí ve starém Citroenu (DS21 tuším), chodí zásadně v modrém trojdílném obleku, nepije kávu (zato s klidem litry čaje) a vůbec je s ním legrace.

Kromě natahování mě mrzela jen skutečnost, že seriál neproniká pod povrch Janeových triků a schopností (na rozdíl například od Anatomie lži), takže funguje čistě zábavně a divák si z něj neodnese nic navíc.

 

Plný názevMentalista / The Mentalist
Status: Skončeno
Žánr:krimi, drama, komedie, thriller
Protagonisté: Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman
Scénář:Bruno Heller, Andi Bushell, Mike Weiss, John Mankiewicz, Tom Szentgyörgyi
Režie:David Nutter, Chris Long, Rod Hardy, Kevin Dowling, Bruno Heller, Dean White, John Behring
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2008
Epizody, série, celovečerní:7 sérií
Země původu:USA