W

 

Waco

Waco

Dramatizace 51denního intervalu roku 1993 mezi FBI, ATF a náboženskou komunitou Davida Koreshe poblíž Waco v Texasu. Událost vyústila v přestřelku a devastující požár.

 

 

 

 

Walker

seriál Walker series

Reboot slavného seriálu Walker, Texas Ranger.

Walker je ovdovělý otec dvou dětí, který má svůj vlastní morální kód. Hrdina se vrací domů do Austinu poté, co byl 11 měsíců v utajení. Brzy však zjistí, že na něj doma čeká spousta práce a překážek. Pokusí se znovu navázat vztah se svými dětmi a celou rodinou. Ke svému překvapení si začne rozumět se svou novou parťačkou. Postupem času navíc začne být značně podezíravý ohledně příčin, které obklopují smrt jeho manželky.

 

 

Walker, Texas Ranger

Cordell Walker je pravý chlap na svém místě. Je agentem u Texas Rangers a při své práci využívá především své železné pěsti. S pečlivým dodržováním předpisů si on ani jeho kolegové nedělají starosti, důležité je dostat všemi dostupnými prostředky zlé zločince za mříže. Walker však má mimořádně vyvinutý smysl pro morálku – spravedlivě trestá zlo a snaží se především mladé lidi vychovávat, aby se náhodou nevydali nesprávnou cestou. Zásadně nezneužívá svou moc, svými svéráznými prostředky jen dělá život lepším… alespoň v Texasu. Walker má tu nejlepší školu, staral se o něj moudrý Indián, strýček Ray, který mu vštípil morální zásady a smysl pro spravedlnost. Texaský jezdec Cord Walker je zkrátka dokonalým hrdinou, který bojuje (skoro) sám proti všem a v jeho případě pokaždé vítězí dobro nad zlem.

 

Walker: Independence

seriál Walker Independence

Příběh se odehrává na konci 19. století. Vypráví o Abby Walkerové, zámožné obyvatelce Bostonu, jejíž manžel je před jejíma očima zavražděn na cestě na Západ. Na své cestě za pomstou zkříží Abby cestu s Hoytem Rawlinsem, sympatickým tulákem, který hledá svůj cíl. Cesta Abby a Hoyta zavede do Independence v Texasu, kde se setkávají s různorodými eklektickými obyvateli, kteří utíkají před vlastní pohnutou minulostí a jdou za svými sny. Hrdinové se potýkají s měnícím se světem kolem sebe a zároveň se aktivně stanou hybateli změn ve městě, kde nic není takové, jak se zdá.

 

WandaVision

seriál WandaVision series

Příběh je zasazen do doby po událostech z filmu Avengers: Endgame. Wanda Maximoff a Vision žijí ideální život na předměstí Westview, kde se snaží skrývat své schopnosti. Ruku v ruce se vstupem do nové dekády televizních veteránů začne pár mít podezření, že věci nejsou takové, jaké se na první pohled můžou zdát.

 

 

Wanted

seriál Wanted series

Seriál sleduje příběh dvou navzájem cizích žen, které osud spojí během tragické autonehody jen proto, aby spolu následně prchali před policí napříč Austrálií v autě plném peněz. Během tohoto dobrodružství se cizinky budou muset spoléhat jen jedna na druhou.

 

 

 

Wataha

Wataha

Příslušníci pohraniční stráže jsou zabiti při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije pouze jeden z nich. Mnoho lidí je odhodláno zjistit pravdu… V šestidílném kriminálním dramatu z originální produkce polského HBO.
Snímek Wataha, z originální produkce polského HBO, je příběhem o pohraniční stráži v Bukovských vrších, ale také o místě, které je nositelem zvláštních postojů a chování. Toto kriminální drama začíná bombovým útokem, který zabije příslušníky pohraniční stráže nasazené v Bukovských vrších. Přežije pouze jediný. Kapitán Rebrow (Leszek Lichota) přijde následkem této události o svého přítele i milovanou Ewu. Ačkoli je zmatený, snaží se přijít spáchanému zločinu na kloub a zjistit, kdo za tímto neštěstím stojí. Po pravdě dychtí i jeho nadřízení. Oficiální vyšetřování je v rukou státního zastupitelství

Watchmen

seriál Watchmen series

Watchmen je zasazen do alternativní verze dějin, v níž jsou superhrdinové postaveni mimo zákon. Drama od tvůrce Lost a The Leftovers se inspiruje nostalgií původního převratného komiksu, a zároveň se snaží být převratné samo o sobě.

 

 

 

 

 

Watership Down

seriál Watership Down series

V idylické venkovské krajině jižní Anglie se odehrává dobrodružná pohádka skupiny králíků, kteří jsou na útěku před mužem, který jim zničil domov. Vedeni párem bratrů se snaží ubránit před predátory a protivníky, a přitom putovat dál a dostat se až do zaslíbené země, kde by vytvořili lepší společnost.

Založeno na stejnojmenné knize Richarda Adamse z roku 1972.

 

 

We Hunt Together

seriál We Hunt Together

Seriál sleduje muže jménem Baba, který byl ve svém dětství součástí ozbrojených konfliktů ve své domovině a nyní se snaží potlačit násilné tendence, které to v něm zanechalo. Všechno se změní, když zachrání volnomyšlenkářskou Freddy před sexuálním napadením. Tato zkušenost však neprobudí jen jeho temnou stránku, ale i tu Freddyinu.

Když tedy Baba a Freddy spojí své síly, tak se musí spojit i někdo na opačné straně zákona. Zde sledujeme Lolu a Jacksona, kteří si zrovna nesedli a kromě jejich vyšetřování čelí i konfliktům mezi zebou.

 

 

WeCrashed

seriál WeCrashed

Seriál vypráví příběh o společnosti WeWork a jejich zakladatelích. Hodnota společnosti byla odhadována na 47 miliard dolarů a její charismatický ředitel Adam Neumann si myslel, že dokáže změnit svět. Neumann dostal téměř prorockou vizi o tom, jak by společnost měla vypadat, a prodal ji velkým investorům – dokázala se však realita vyrovnat jeho velké vizi?

Seriál je adaptací stejnojmenného podcastu.

 

 

Wednesday

seriál Wednesday

Seriál mapuje studentská léta Wednesday Addamsové na akademii Nevermore. Právě zde se hrdinka snaží zvládnout své rozvíjející se psychické schopnosti, zastavit monstrózní vražedné řádění v místním městě, vyřešit nadpřirozenou záhadu, do které byli před 25 lety zapleteni i její rodiče… a to vše spolu s novými a velmi zamotanými osobními vztahy.

 

 

Welcome to Flatch

seriál Welcome to Flatch

Komedie sleduje Kelly a jejího bratrance Shrauba, které natáčí dokumentární štáb v projektu výpovědí mladých dospělých o tom, jaké mají aktuálně životní obavy.

 

 

 

Welcome to Waikiki

seriál Welcome to Waikiki series

Kang Dong Goo sní o tom, že se stane slavným režisérem. Chun Joon Ki se snaží jít ve stopách svého otce, který je slavným hercem. Dál než k malým rolím se ale nedostal. Bong Doo Shik přijel do Soulu s touhou stát se scénáristou, ale ani jemu se příliš nedaří. Řízením osudu začnou tito tři provozovat penzion Waikiki v Itaweonu. Jenže se jim nedaří ani na poli podnikání a čelí bankrotu. V tu chvíli se v jejich penzionu objeví tajemné dítě a svobodná matka.

 

 

 

Wentworth

Wentworth

Remake australského vězeňského dramatu známého v USA jako Prisoner: Blok H. Soustředí se na Beu Smith, když poprvé přišla do Wentworthského Nápravného Centra.

 

 

 

 

Westworld

Ve westernovém parku, kde velmi sofistikovaný roboti poskytují dospělým nejrůznější dobrodružství, se věci někdy vymknou kontrole. Podle filmu z roku 1973.

 

 

 

What / If

seriál What If series

Společenský thriller What/If zkoumá dominové efekty momentů, kdy přijatelní lidé začnou konat nepřijatelné činy. Každá série této antologie zpracovává jiný příběh o morálce, inspirovaný zdrojovým materiálem s kulturním dopadem, a síle jediného osudového rozhodnutí, které mění směr celého života.

 

What If…

What If...

Připravovaný animovaný seriál streamovací služby Disney+, který vychází ze stejnojmenné komiksové série od Marvel Comics.

 

 

 

What We Do In The Shadows

seriál What We Do In The Shadows series

Guillermo je člověk, který žije v domě s čtyřmi upíry a patří mezi jejich lidské společníky. Jejich klidné soužití je narušeno upířím mistrem, který chce ovládnout svět.

Jedná se o adaptaci stejnojmenného filmu.

 

When Calls the Heart

seriál When Calls the Heart series

Seriál natočený na motivy úspěšné knihy Janette Okeové, vypráví příběh mladé učitelky z vyšší vrstvy, která svou první práci získává v malém tažebním západokanadském městě Coal Valley. Zde je všechno mnohem jiné, než na co je zvyklá. Často jednodušší, ale i tak na ní čeká množství výzev.

 

 

 

When Hope Calls

seriál When Hope Calls series

Spin-off seriálu When Calls the Heart.

Seriál sleduje příběh dvou sester Lillian a Grace, které si v roce 1916 v městečku Brookfield otevřou sirotčinec. Staré tradice rančerů se střetávají s ambicemi rostoucího města a sestry se snaží najít lásku a štěstí, zatímco překonávají výzvy spjaté s pomáháním dětem v jejich péči.

 

 

 

When They See Us

seriál When They See Us series

 

Minisérie When They See Us vychází ze skutečných událostí a vypráví příběh neblaze proslulého případu Central Park Five, v němž bylo pět afroamerických teenagerů falešně obviněno ze znásilnění.

 

When We Rise

seriál When We Rise series

When We Rise sleduje osobní a politické boje, kroky zpátky a triumfy různorodých LGBT postav, mužů a žen, kteří pomáhají vytvořit jeden z hlavních pilířů amerických občanských hnutí za lidská práva, které se od počátku 20. století úspěšně rozmohlo až do dnešní doby.

 

 

 

Whiskey Cavalier

seriál Whiskey Cavalier series

Po velmi emotivním rozchodu je FBI agent Will Chase (krycí jméno Whiskey Cavalier) přiřazen, aby pracoval spolu s CIA agentkou Frankie Trowbridge (krycí jméno Fiery Tribune). Společně vedou tým špionů, kteří pravidelně zachraňují svět (a jeden druhého) a snaží se vypořádat se spletitou cestou přátelství, romantiky a firemní politiky.

 

 

 

Whispers

Rodiče mají pro své děti slabost. Dosud neviděná mimozemská rasa si tuto lidskou slabinu uvědomuje. V invazi proto napadnou Zemi a využívají nečekané zdroje k nastolení celosvětové nadvlády – naše děti.

Několik dětí ve Washingtonu DC začalo mluvit o svém imaginárním příteli Drillovi. Rodiče však netuší, že tento přítel není zas tak smyšlený, jak se domnívají. Drill dokáže děti přimět k nebezpečným hrám, které mají velmi reálné následky.

Agentka FBI Claire Bennigan vyšetřuje případ šestileté dívky, která téměř zabila svou matku během hraní si se svým imaginárním kamarádem. Claire přemýšlí, zda má holčička pouze psychické problémy, nebo jestli za tím náhodou nestojí něco většího.

Na druhé straně světa byl Wes Lawrence vyslán na Saharu, kde najde předmět podobný mimozemské vesmírné lodi… a ještě něco více neuvěřitelného. Někdo musí začít skládat díl

White Famous

White Famous

Komik tmavé pleti čelí ztrátě důvěryhodnosti, když začne mít úspěch u bílého publika. Podle životního příběhu Jamieho Foxxe.life of Jamie Foxx.

 

 

White Lines

seriál White Lines series

Po mnoha letech, kdy známý manchesterský dýdžej záhadně zmizel na Ibize, je nalezeno jeho tělo. Jeho sestra se na okouzlující španělský ostrov vrací, aby zjistila, co se před lety stalo. Pátrání ji zavede do světa pulzujících tanečních klubů a života na hraně plného lží a přetvářky, ve kterém i ona sama musí čelit vlastním stínům.

 

 

 

White Wall

seriál White Wall series

Hluboko v podzemním těžebním areálu, kde se nachází největší úložiště jaderného odpadu na světě je nalezena tajemná bílá zeď z neznámého materiálu.

 

 

 

 

Who is America?

seriál Who is America? series

Sacha Baron Cohen nabízí svůj pohled na americké vlastenectví.

 

 

 

 

 

 

Why Women Kill

seriál Why Women Kill series

 

Tři ženy žijí ve třech různých desetiletích. Žena v domácnosti žije v letech 60., žena z lepší společnosti žije v letech 80. a žena právnička žije v roce 2018. Každá z nich ve svém manželství čelí nevěře. Role žen se v průběhu dějin změnily, zato jejich reakce na zradu nikoliv.

 

 

 

Wilfred

seriál Wilfred series

Každá epizoda sleduje osudy dívky jménem Sarah a jejího psa Wilfreda. Poté, co se Sarah seznámí s Adamem se do jejich vztahu začne plést právě Wilfred. I když je to jen starý ošuntělý pes, Adam ho jako jediný vidí jako dospělého chlapa v psím kostýmu. A Wilfred se Adama rozhodl pořádně otestovat, vždyť to třeba bude jeho nový páníček.

 

 

 

 

Will

William Shakespeare byl ve své době něco jako rocková hvězda. K této pozici se ale musel probojovat skrz nelítostnou londýnskou divadelní scénu. Fiktivní energické mládí Willa Shakespeare ve stylu Příběhu rytíře tak, jak jste ho ještě neviděli.

 

 

 

Will a Grace / Will & Grace

Grace Adler je talentovaná designérka interiérů, Will Truman je pohledný a úspěšný právník. Mají mnoho společného, oba touží po lásce, nedokáží si představit život jeden bez toho druhého, dokonce spolu i bydlí, pár z nich však nikdy nebude. Will je totiž gay a Grace … je ženská. Jsou si tedy alespoň vzájemnou oporou při hledání muže svých snů. Život jim při tom zpestřují a komplikují extravagantní přátelé Jack a Karen.

 

Willow

seriál Willow

Seriál je rebootem fantasy filmu Willow.

Obyčejný farmář chrání speciální dítě, které chce tyranizující královna zabít a převzít vládu nad světem.

 

 

 

 

 

 

 

Wireless

seriál Wireless series

Sebestředný vysokoškolský student uvízne v koloradských horách. Jeho jedinou nadějí na záchranu je nástroj, který se celý život snažil naučit používat: smartphone. Andy se vydává na novoroční večírek, aby se pokusil zachránit vztah se svou bývalou přítelkyní. Má však nehodu, je zraněný a sám. Baterie v telefonu pomalu umírá, pomoc je však mnohem dál než jen na druhém konci hovoru.

 

 

Wisdom of the Crowd

Wisdom of the Crowd

Poté, co je jeho dcera zavražděna, vytvoří technologický podnikatel online platformu, skrze kterou se na vyšetřování podílí lidé z celého světa zcela mimo omezení běžných pátracích struktur.

 

 

 

 

Witches of East End

Fantasy seriál podle předlohy z pera Melissy de la Cruz. Hlavními hrdinkami jsou matka a její dvě dospělé dcery, které jsou další generací v rodině čarodějek. Dosud žily obyčejným a vcelku nudným a především naprosto moderním životem v městečku North Hampton. Když se však jedna z dcer zasnoubí s mladým a bohatým nápadníkem, sled následujících událostí donutí její matku k přiznání, že jsou ve skutečnosti mocnými a nesmrtelnými čarodějkami…

 

Woke

seriál Woke

Keef je kreslíř tmavé pleti, který je konečně na pokraji mainstreamového úspěchu. Kvůli nečekané události se ale celý jeho svět náhle mění.

 

 

 

Wolf Hall

Historická šestidílná minisérie natočená pro BBC.
Je rok 1529. Jindřich VIII. kraluje po boku Kateřiny Aragonské již 20 let, stále však nemá mužského dědice. Dva roky papeže žádá o anulaci sňatku, avšak stále bezúspěšně. Kardinál Wolsey, lord, kancléř a Jindřichův zástupce, při jednáních s Římem svého vladaře zklamal pouze v této jediné věci. A Jindřich nikdy neodpouští…

 

 

 

Wolffův revír

seriál Wolffův revír

Kriminální seriál, který se pohybuje mezi rutinní všedností a zvláštností každého jednotlivého případu a v němž se případy vyšetřují a objasňují s pomocí lidského a často psychologického jemnocitu a menšího fyzického nasazení. V centru dění stojí komisař Andreas Wolff (Jürgen Heinrich), angažovaný čtyřicátník s rozumem, srdcem a citem pro oběti a pachatele, pro něhož je spravedlnost někdy důležitější než zákon. Při řešení případů v hlavním městě Berlíně Wolffa účinně podporují jeho spolupracovníci. Kolega Günther Sawatzki (Klaus Pönitz) je Wolffovou pravou rukou a často mu pomáhá z nebezpečných situací.

Státní zástupce Dr. Peter Fried (Gerd Wameling) se stará o potřebné podněty k zamyšlení a přispívá svým jemnocitem ale i svou vychytralostí k objasňování případů. Velmi sympaticky a realisticky působí seriál prostřednictvím pohledů do Wolffova soukromého života, kterých se nám pravidelně dostává a jež mohou být dokonce spjaty s jednotlivými případy. Především dcera Verena (Nadine Seiffert) s sebou přináší svěží vítr do každého dílu a představuje nám Wolffa z jiné stránky – jako rozvedeného muže a otce, který se navzdory svému náročnému povolání láskyplně stará o svou dceru.

Vrchní komisař Wolff je z rodu policistů, kteří dokážou používat i ne zcela tradiční vyšetřovací metody, aby dopadl pachatele a zjednal nápravu spravedlnosti. Jednou se s falešnou totožností vydává za důkazy do podsvětí, podruhé vytrvale odmítá přijmout přiznání mladistvého výtržníka. Vrah ze žárlivosti, nebezpečný maniak, gang vykradačů obchodů s elektronikou – to jsou “zákazníci” vrchního komisaře Wolffa a jeho dobře fungujícího týmu spolupracovníků z komisařství.

 

Women of the Movemen

seriál Women of the Movemen

Šestidílná minisérie sleduje Mamie Till Mobley, která zasvětila svůj život hledáním spravedlnosti pro svého syna Emmetta Tilla poté, co byl brutálně zavražděn. V roce 1955 byl tehdy čtrnáctiletý Emmett mučen a zavražděn, a to údajně za to, že pozval mladou bělošku na rande.

Seriál vychází z knihy Emmett Till: The Murder That Shocked the World and Propelled the Civil Rights Movement od Deveryho S. Andersona.

 

Work in Progress

seriál Work in Progress series

Starší queer lesba ze Chicaga se zamiluje do mileniálního transsexuálního muže.

 

 

 

 

 

Wrecked

Poté, co havaruje letadlo a ztroskotá na neznámém ostrově, se musí více jak dvě desítky lidí seskupit a držet pohromadě. Funkce vedoucího skupiny se spontánně ujímá mladý silák Liam, který se jeví velmi ochotně, a všem ztroskotancům se díky němu na ostrově přežívá lépe. Netrvá to však dlouho. Na Liama totiž při hledání vysílače spadne zbytek kokpitu, a tak umírá. V tom vidí příležitost Owen a Danny, kteří se potkali pár minut před nehodou a už jsou z nich parťáci. Chtějí se stát vůdci skupiny. Nebude to vůbec lehké. Co všechno se ještě na ostrově stane? To neví vůbec nikdo.

 

 

Wu Assassins

seriál Wu Assassins series

Hlavní postavou je asasín Kai Jin. Ten dostane úkol bojovat proti nebezpečné triádě.

 

 

 

 

Wu-Tang: An American Saga

seriál Wu-Tang An American Saga

Seriál se odehrává v 90. letech v New Yorku, kdy jsou ulice plné cracku a kokainu. Vypráví o tom, jak producent a rapper Bobby Diggs sjednotil tucet černochů, přiměl je opustit svět zločinu a vstoupit do světa hudby. Díky tomu se stali jedněmi z nejúspěšnějších tváří americké rappové scény.

 

 

Wynonna Earp

Wynonna (Melanie Scrofano) je drsňačka, která má vždy po ruce skleničku whiskey a na nohách pouze kovbojské boty. Hrdinka je pravnučkou slavného Wyatta Earpa. Bojuje proti démonům a dalším nadpřirozeným tvorům, k čemuž využívá své jedinečné schopnosti a dysfunkční skupinu spojenců, kteří ji pomáhají dosáhnout paranormální spravedlnosti.